Opravy lyží a snowboardů

Výměna hrany či její části

Při výměně hrany lyže (snowboardu) či její části je hrana odříznuta pod úhlem 45 stupňů, tak aby nedošlo k jejímu opětovnému vytržení. Před vlepením nové hrany je potřeba místo v jádru lyže srovnat. Epoxidové lepidlo, použité na vlepení nové hrany, je dobré smíchat s ocelovou vlnou (drátěnkou) nastříhanou na kousky, to poslouží jako dobré pojivo. Hrana je pak ještě zajištěna šrouby, jejichž hlavy jsou po vytvrzení lepidla opatrně odříznuty tak, aby nedošlo k jejich vytržení, a pak zbroušeny do roviny s poutkem hrany. Následně může být vlepena záplata skluznice.

 

Oprava pláště lyže či snowboardu

Pro tyto účely slouží opět epoxidové lepidlo, jímž se zakápne díra či zásek v plášti, tak aby lepidlo mírně převyšovalo okraj otvoru. Po vytvrzení se místo postupně zbrousí brusným papírem různé zrnitosti. Pokud je plášť lyže rozštípnut, pro lepení je důležité najít vhodný způb zatížení lyží kvůli dobrému vytvrzení. K tomu poslouží speciální malé svěráky a kovová škrabka, pokud je lyže rozštípnuta ve špicce, lze použít torzo starých lyží.

 

Oprava vázání

Jestliže došlo k vytržení šroubu snowboardového či lyžařského vázání, exituje několik možností jak poškození opravit. Rychlá první pomoc je smíchat epoxidové lepidlo s nasekanou drátěnou vlnou a šroub vlepit zpět. Do většího otvoru je možné vlepit dřevěný kolík a díru převrtat. Pravděpodobně nejjednodušší, ale zároveň nejtrvalejší oprava je vyvrtat větší otvor (8-11mm) a použít plastovou či mosaznou hmoždinku.

  • Vrtáky na sjezdové lyže a běžky
responsive slider jquery by WOWSlider.com v6.6